Ręczniki

Proszę o przyniesienie drugiego (małego) ręcznika dla dziecka.

Jasełka odbędą się 17 grudnia

Przedstawienie będzie wystawiane dwa razy – dla dzieci z młodszych grup i w godzinach popołudniowych dla personelu przedszkola.

Dzieci, które w przedstawieniu mają rolę ‚DZIECKO’ w tym dniu przychodzą ubrane na galowo.

Jasełka zostaną nagrane, film pojawi się na stronie przedszkola.

Role do Jasełek do odebrania u mnie 🙂 Proszę o ćwiczenie z dziećmi ról 🙂

Jasełka w tym roku będą inne niż w poprzednich latach- bez ‚publiczności’, nagrane kamerą. Organizowane będą przez dwie grupy: ‚Kangurki’ i ‚Wiewiórki’. Informację co do terminu i stroju podam w najbliższych dniach 🙂

W 14 grudnia odbędą się Mikołajki w naszym przedszkolu. Proszę by dzieci miały w tym dniu ze sobą czapkę Świętego Mikołaja.

Rodziców z Trójki proszę o kontakt w sprawie pakowania mikołajkowych prezentów. 🙂

W tym roku grupa „Kangurki” będzie brała udział w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej – „Czyste powietrze”. Proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi programu.

Zdrowie naszych dzieci jest dla każdego z nas najważniejszą sprawą. Dbamy o to, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki dla harmonijnego rozwoju. Na zdrowie ma wpływ wiele czynników: opieka zdrowotna, czynniki genetyczne, środowisko fizyczne i społeczne, a przede wszystkim styl życia i zachowania prozdrowotne. Kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci jest najskuteczniejszym działaniem w profilaktyce palenia tytoniu.

Palenie tytoniu jest zjawiskiem powszechnym i stanowi jedną z głównych przyczyn umieralności w wieku dorosłym. Dlatego, aby zmniejszyć rozmiar tej epidemii, należy już od najmłodszych lat prowadzić wśród dzieci edukację antytytoniową.

W związku z powyższym serdecznie zapraszam do aktywnego udziału w przedszkolnej antytytoniowej edukacji.  Program profilaktyki tytoniowej pt. „Zdrowe powietrze wokół nas” ukierunkowany jest na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.

Program będzie składał się z pięciu popołudniowych zajęć:

1. Wycieczka – podczas której dzieci będą obserwowały różne źródła dymu
  2. „Co i dlaczego dymi?” – źródła dymu
  3. „Jak się czuję kiedy papieros dymi?” – o szkodliwości dymu tytoniowego
  4. „Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?” – skutki palenia tytoniu
  5. „Jak unikać dymu tytoniowego” – szkodliwość biernej ekspozycji na dym tytoniowy

W czwartek – 26.11 obędzie się „ZABAWA ANDRZEJKOWA”

Tego dnia dzieci przychodzą do przedszkola przebrane w dowolny sposób.
Będą wróżby andrzejkowe, zabawy, tańce i słodki poczęstunek.