W związku z zaistniałą sytuacją chcemy zaproponować Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu.

UWAGA!

3 i 4 czerwca w godzinach od 9 – 15 będą w przedszkolu sprzedawane (na zewnątrz budynku) zdjęcia z sesji wiosennej. Cena kompletu 34 zł.

UWAGA!

Zachęcajmy dziecko do sprzątania swojego  stanowiska pracy, zabawek, stołu po posiłkach, itp.

UWAGA!

Pamiętajcie o tym, żeby Wasze dziecko  codziennie miało dostęp do kredek, kartek, plasteliny, nożyczek,  farb. Zachęcajcie wasze pociechy do rysowania, malowania, lepienia, wycinania, do samodzielnego ubierania się, rozbierania, mycia, jedzenia.

UWAGA!

Zwracajmy uwagę na prawidłowe trzymanie narzędzia pisarskiego przez nasze dziecko.Oto kilka rad, jak nauczyć  malucha  prawidłowego chwytu:

Tydzień 35 (od 1 do 5 czerwca) – DZIEŃ DZIECKA

• Dzień dobry! Nie zapominajcie o czarodziejskich słowach!

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH „PSZCZÓŁEK”!

Z okazji Dnia Dziecka, życzymy WAM śmiechu, wymarzonej zabawki, lodów i waty cukrowej, przyjaciół najlepszych na świecie i wszystkiego, wszystkiego co chcecie. By nigdy nie było porannej pobudki i wiatr wiał specjalny, co rozwiewa smutki.

Wasze Panie

• Dzisiaj same wesołe zabawy. Najpierw „Gąsienica Basi” – bawcie się z najbliższymi:

• Taniec z Mają:

• Zabawy z najbliższymi:
  1. Kostka lodu – każdy uczestnik zabawy dostaje kubek z kostką lodu. Zabawę wygrywa ta osoba, która poprzez swoje kreatywne działania sprawi, że jego kostka rozpuści się najszybciej.
  2. Wyścigi w kartonowych butach – uczestnicy mają na nogach kartonowe pudełka (pudełka po butach, ich dolna część z nacięciem, przez które można wsunąć stopę). Zabawa polega na pokonaniu w kartonowych butach  toru przeszkód – slalom, przejście nad linkami, itp.
  3. Bączki z guzików – każdy uczestnik otrzymuje duży guzik. Na twardej powierzchni wprawia guzik w ruch obrotowy – tak jak bączki. Wygrywa ten, którego guzik najdłużej się kręcił.
  4. Bańki z pięści – uczestnicy zanurzają dłoń w płynie do baniek, zwijają dłoń w luźną pięść i dmuchają.
  5. Obrazy z baniek – Rodzic przyczepia do ściany duży karton, płyn do baniek zabarwia barwnikami spożywczymi. Uczestnicy zanurzają słomki w płynie, dmuchają bańki tak, aby rozprysły się na kartonie.
  6. Malowanie bańkami:

• Bawcie się razem z dziećmi:

• Dzieci dla dzieci:

• Bajeczka:

• Poranna zabawa „Do góry i na dół”:

• Zabawa „Tunel”- Rodzic ustawia w różnych miejscach pokoju krzesła, sam staje w rozkroku. Dziecko czołga się i przechodzi przez tunele.
  • „Prawa dziecka” – tutaj
  • Posłuchajcie piosenki o prawach dzieci:

• Poranny taniec:

• Nasze obowiązki – tutaj
  • Tańczący balonik –  Przy muzyce P. Czajkowskiego Dziecko podbija balonik, starając się, żeby nie spadł na podłogę:

• Praca z książką – KP2 – 33 – rozumienie pojęć: krótki, długi, przeliczanie.
  • „Buty Basi’ – druga wersja zabawy:

• Ćwiczenia buzi i języka – tutaj
  • Propozycje zabaw rozwijających motorykę małą:

• Bajeczka – Kopciuszek:

• Taniec Zygzak dla wszystkich, którym jest dziś smutno:
  • Tańczymy z Brzdącami:

Robimy porządki  – wiersz do nauki

Moje miasteczko – wiersz

Zabawa matematyczna

Utrwalamy wierszyk o przeciwieństwach

Tylko nic nie mówcie krowie – wiersz z obrazkami

Krowa – obrazek z części.

Krowa – praca plastyczna.

Tulipan

Rolnik – historyjka obrazkowa

Zagadki z obrazkami

Rolnik i jego maszyny

Pieczywo – wiersz z obrazkami.

Wesoły konik – zabawa logopedyczna

Bocian nauczyciel – opowiadanie

Matematyka na wiejskim podwórku

Przeciwieństwa – wierszyk

Wiejskie zwierzęta – masażyk

Co nie pasuje? – zagadki obrazkowe.

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie – informacja od psychologa

ZABAWA MA BYĆ ZABAWNA – informacja od psychologa.

Układanie obrazka z części

Ćwiczenia z mamą i tatą

Uczymy dziecko wycinać

Zagadki obrazkowe