ECOKONKURS – Ekologiczny ogólnopolski konkurs charytatywny dla placówek oświatowych

NASZA  SZKOŁA i  PRZEDSZKOLE bierze udział w Ekologicznym konkursie charytatywnym dla uczniów placówek oświatowych „ECOKONKURS”. Konkurs polega na zebraniu odzieży (nowej lub używanej) o jak największej wadze w okresie trwania konkursu, która zostanie wprowadzona ponownie do obiegu. Zwycięzcą w konkursie jest ta placówka, która zbierze tekstylia o największej wadze.

ZBIERAMY:

– wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej; nowe i używane, ale nie noszące śladów zużycia czyli: bez dziur, bez zmechaceń, bez plam, czyste;

– buty połączone w pary; czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia;

– akcesoria, np.: torebki, paski, biżuteria, bez zewnętrznych zniszczeń i braków;

– tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany;

– maskotki.

JAK SPAKOWAĆ ODZIEŻ?

1. PRZYGOTUJ KARTON, rozmiarami zbliżony do walizki pod ręcznej (maksymalny rozmiar paczki, którą może zabrać kurier, wynosi 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów kartonu: szerokości, wysokości i głębokości, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm.) Jeżeli nie posiadasz kartonu o tych wymiarach, z łatwością zdobędziesz go np. w sklepie spożywczym.

2. PRZYGOTUJ RZECZY DO WYSYŁKI, przyjmowane są: – wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;- buty połączone w pary;- akcesoria, np.: torebki, paski, biżuteria;- tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany. Pamiętaj! Przesyłane rzeczy powinny być nowe lub używane, nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu, bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone.

3. PRZYGOTOWANE RZECZY POSKŁADAJ I CIASNO UMIEŚĆ W KARTONIE, jedna paczka powinna ważyć od 10 do 30 kg. Jeżeli chcesz podarować więcej rzeczy możesz spakować je w kilka kartonów. Kartony porządnie zaklej, podpisz „Ubrania do oddania”

Jeśli chcesz wesprzeć naszą zbiórkę przynieś wymienione wyżej rzeczy do dnia 13 maja 2024r

Dodatkowo można zwiększyć wynik przekazując darowiznę na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo (przekazany 1 zł to 1 kg więcej do wyniku grupy). Darowiznę można przekazać poprzez stronę https://www.darowizna.fsd.lublin.pl/ecokonkurs/wesprzyj/zespol-szkol-nr-2-w-laskarzewie/

Jest to specjalna forma zbiórki uruchomiona dla osób, które chcą wesprzeć organizatora a nie mają odzieży do oddania.

Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom.

„Gdy ubrania podarujesz to lizaka  otrzymujesz”.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Koordynatorami akcji są p. Karina Flisek, Marzena Palewicz

Post Author: admin