Grupa Kangurki to wspaniałe 5- latki, które kontynuują wielką przygodę w zgłębianiu tajemnic  edukacji przedszkolnej. Z ogromnymi pokładami  ciekawości świata, dużą porcją energii, radością  i wielkim zaangażowaniem podejmują nowe wyzwania.

Każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Pomimo naszego indywidualizmu wszyscy tworzymy fajny i zgrany zespół.

Nad realizacją wszechstronnego rozwoju Kangurków w duecie z twórczą aktywnością czuwają:

p. Kamila Buława, p. Ewa Szlążek, p. Hanna Domarecka (nauczyciel współorganizujący kształcenie)

oraz nieoceniona pomoc nauczyciela p. Marzena Józwicka.

W tym roku szkolnym nasza grupa:

• kontynuuje realizację innowacji pt. ”Pozwól, że sam odkryję świat-  innowacja pedagogiczna z elementami metody Montessori i Planu Daltońskiego”;

• realizuje nowo wprowadzoną innowację opartą na autorskim programie edukacji przyrodniczej pt. „Dzieciaki w lesie… czyli edukacja outdoorowa z elementami przedszkola leśnego”;

• bierze udział w następujących projektach edukacyjnych:

„Klasa w terenie”- ogólnopolski projekt edukacyjny

„Projekt bocian”- projekt edukacyjny edycja II

„Jestem przyjacielem przyrody”- ogólnopolski projekt edukacyjny

„Z ekologią na Ty”- ogólnopolski projekt edukacyjny

„Kreatywne prace plastyczne”- międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój kreatywności

Luźne lekcje z naukowcami”- ogólnopolski projekt edukacyjny

„Angielski jest fun- tastyczny”- ogólnopolski projekt edukacyjny